Informacja Stowarzyszenia Społeczności Wiejskiej Gminy Bytom Odrzański PDF Drukuj Email
Pomoc UE
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 października 2012 00:00

INFORMACJA

STOWARZYSZENIE SPOŁECZNOŚCI WIEJSKIEJ

GMINY BYTOM ODRZAŃSKI

przystępuje do realizacji projektu ,współfinansowanego ze środków Fundacji Porozumienie Wzgórz Dalkowskich w ramach Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - mikrodotacje, przy wsparciu Powiatu Nowosolskiego, który rozpoczął się od dnia 01.10.2012r. i potrwa do 30.11.2012r.

Projektem objęci będą mieszkańcy terenów wiejskich naszej Gminy, głównie członkowie Stowarzyszenia, w tym dzieci w wieku od 7 do 14 lat, ich rodzice i dziadkowie. Zajęcia projektowe rozpoczną się wspólnym wyjazdem do skansenu w Ochli, a następnie odbywać się będą zajęcia w świetlicy w Drogomilu w każdy piątek od godz. 16.30 do 19.30 w trzech grupach po 18-19 osób- łącznie około 50 uczestników. Będą to zajęcia rękodzielnicze i kulinarne ze zwróceniem uwagi na kultywowanie polskiej tradycji ludowej, prowadzone przez doświadczonych instruktorów z odpowiednim wykształceniem. Zajęcia zostaną podsumowane wspólną zabawą andrzejkową z wykorzystaniem wykonanych podczas zajęć wytworów i potraw. Projekt pozwoli na rozbudzenie chęci powrotu do tradycji, jej wzmocnieniu, przekazywaniu z pokolenia na pokolenie, co bardziej zbliża ze sobą członków rodziny i całą społeczność. Uświadomi też społeczeństwu, że można wspólnie działać, wzajemnie sobie pomagać, wymieniać doświadczenia, a osoby niepełnosprawne, które będą brały udział w projekcie wzmocnią swoje poczucie wartości. Uczestnicy będą mieli zapewniony dojazd na wycieczkę oraz na zajęcia oraz wszelkie materiały do zajęć.

W ramach zajęć zostaną wykonane różnorodne dzieła artystyczne, które będzie można obejrzeć po realizacji projektu w Bibliotece Publicznej w Bytomiu Odrzańskim. Koordynatorem projektu jest członek Zarządu Stowarzyszenia- Katarzyna Zielonka.

Załączniki:
Pobierz ten plik (informacjaSSW.pdf)informacjaSSW.pdf[ ]158 Kb