XV Zawody Modeli Pływających PDF Drukuj Email
Urząd Miejski
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 września 2011 12:10

Piękna słoneczna wrześniowa pogoda przywitała  sympatyków modelarstwa szkutniczego , którzy wzięli udział w XV Zawodach Modeli Pływających w Bytomiu Odrzańskim na terenie Basenu Miejskiego. Tym razem gościliśmy 21 zawodników z różnych środowisk modelarskich ,a w szczególności z: Zielonej Góry, Nowej Soli, Słubic i naturalnie Bytomia Odrzańskiego, gdzie reprezentacja gospodarzy stanowiła najliczniejszą  i najmłodszą grupę. To cieszy najbardziej, gdyż to dzięki najmłodszej młodzieży możemy być spokojni, że nie zabraknie nam następców… Przez te piętnaście lat od kiedy zawody modelarskie organizowane są w Bytomiu Odrzańskim, niejedni zawodnicy biorąc w nich udział jako młodzicy, teraz wydorośleli, pożenili, a jednocześnie nadal startują w naszych zawodach!  Jak co roku  zawody pod względem technicznym przygotowali harcerze-wodniacy z 12 Harcerskiej Drużyny Wodnej ”BRYG”, w tym Mariusz Zwoliński i jego wachta.

Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy i powitaniu wszystkich uczestników, pierwsze wystartowały modele zdalnie sterowane. Tu czołowe miejsca zajęli:

W kategorii F3-junior:

  1. Tomasz Nowicki - Nowa Sól -  21,90 sek.
  2. Przemek Marcinkowski-Bytom Odrz.  - 25,19 sek.
  3. Łukasz Geppert – Nowa Sól - 25,31 sek.

W kategorii F3-senior:

  1. Kamil Musiejkiewicz –Słubice -  21,12 sek.
  2. Janusz Majorczyk – Nowa Sól – 49,48 sek.
  3. Mateusz Stachowiak- Bytom Odrz. -  4min.09,69 sek.

Należy tu dodać iż, czas pokonania  wyznaczonej trasy mierzony był trzema stoperami , a zaliczony czas był czasem średnim. To szczególnie ważne było w  startach juniorów, gdzie różnice czasów były naprawdę minimalne i dziesiętne sekundy decydowały o  klasyfikacji końcowej! Co z resztą świadczy o wysokim jak i wyrównanym poziomie startujących.

Kolejne wystartowały modele klasy EX, w których najlepsze miejsca zajęli:

  1. Jakub Pawłowski – Nowa Sól – 56,6 pkt.
  2. Andżelika Starzyńska – Bytom Odrz. – 43,3 pkt.
  3. Bartosz Wilczyński – Bytom Odrz. – 40,0 pkt.

Modele klasy EX sprawiały niemało niespodzianek, niejeden rozbił się o brzeg z powodu nadmiernej prędkości… ale wszystkie dostarczyły wielu emocji!

Z powodu słabego wiatru zrezygnowaliśmy z przeprowadzenia konkurencji  modeli żaglowych klasy Footy … nie mniej jeszcze w tym roku spróbujemy zorganizować regaty tych modeli, zanim nasze zdalnie sterowane żaglóweczki odstawimy na półki na okres zimowy!

Dodatkowo zawitali do nas modelarze-seniorzy z Nowej Soli, którzy poza konkurencją prezentowali swe wspaniałe modele pływające, ku uciesze widzów i  naszych najmłodszych zawodników!

Wprawdzie w naszych Zawodach najważniejsza jest dobra zabawa to jednak  każdy z uczestników otrzymał  nagrodę ufundowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bytomiu Odrzańskim, a także pamiątkowe dyplomy wręczone  przez p. Katarzynę Zielonka- przedstawicielkę Rady Miejskiej Bytomia Odrz. oraz p.Adama Marcinkowskiego- Retmana  Hufca ZHP Nowa Sól, a jednocześnie Sędziego Głównego Zawodów.

Niniejszym składam podziękowania dla wszystkich Zawodników za wspaniałą atmosferę sportowej rywalizacji, ale często i  wzajemnej pomocy w startach. Jednocześnie zapraszamy za rok na następne rozgrywki modelarskie przy nie mniej sprzyjającej pogodzie!

Koordynator Zawodów

Adam Marcinkowski